ikona boczna Konfigurator ikona boczna Konfigurator ikona boczna Wsparcie ikona boczna Wsparcie ikona boczna Zapytaj ikona boczna Zapytaj

Konfiguracja klawiatur foliowych i czołówek foliowych Satori

KONFIGURATOR

Możesz dowolnie konfigurować klawiatury foliowe i czołówki foliowe korzystając ze wszystkich dostępnych opcji.

Pamiętaj, że realizacja zamówień opiera się wyłącznie według Twoich oczekiwań.

Jeśli masz wątpliwości, czekamy na Twój telefon.
Tel: 42 6348541 lub biuro@satori.pl

WSPARCIE

Rozumiemy sytuacje awaryjne. Dlatego zawsze utrzymujemy dla Ciebie bufor bezpieczeństwa w postaci gotowych produktów. W 24 godziny uzupełnimy Twój magazyn.

serwis informacyjny Satori

ZAPYTAJ

Prześlij nam teraz plik graficzny swojego projektu. W ciągu 1 godziny otrzymasz wiadomość zwrotną z najniższą ceną i elastycznym terminem realizacji.

Wyślij zapytanie

Klawiatura Mechaniczna a Membranowa

2021-07-13 Technologie

klawiatury foliowe i klawiatury membranowe

Klawiatura jest narzędziem, które doskonale znamy i korzystamy z niego niemalże codziennie. Jest ona niezbędna nie tylko do obsługi komputera, czyli gier czy przeglądania internetu, ale także wykorzystywana jest do obsługi urządzeń codziennego użytku, specjalistycznych narzędzi. Klawiatury znaleźć można w przemyśle lotniczym, transportowym czy medycznym, gdzie wymaga się od nich niezawodności, wytrzymałości i odporności na trudne warunki pracy. Do obsługi różnego rodzaju urządzeń wykorzystywane są najczęściej dwa typy klawiatur: membranowa i mechaniczna. Czym się od siebie różnią i jak działają? Jakie wady i zalety mają klawiatury membranowe i klawiatury mechaniczne? Sprawdź koniecznie!

Działanie klawiatury mechanicznej a membranowej

Jak działa klawiatura membranowa? Klawiatura membranowa działa na podstawie zwarcia poszczególnych części obwodu elektrycznego. Naciśnięcie klawisza powoduje zwarcie pól kontaktowych, a w efekcie odpowiednich obwodów. Wszystkie ścieżki prowadzące do połączenia, drukuje się na specjalnych foliach, w sposób, który uniemożliwia ścieranie się nadruku podczas codziennego użytku.
Pod przyciskami klawiatury membranowej umiejscowione są membrany, a między membraną a klawiszami wypustki z aktywatorem powodującym nacisk. Takie rozwiązanie sprawia, że gdy klikamy w klawisz, ten daje sygnał do urządzenia, że zostało podjęte działanie i należy wykonać odpowiednią operację.

Klawiatury mechaniczne działają w nieco inny sposób. Pod każdym przyciskiem w klawiaturze mechanicznej znajduje się niezależny przełącznik (ze sprężyną), który rozpoznaje wykonywane działanie. Dzięki zastosowaniu tej metody nie jest konieczne mocne wciskanie każdego przycisku podczas użytkowania klawiatury.
Różnice między klawiaturą membranową a mechaniczną znajdziemy nie tylko w budowie i sposobie działania. Klawisz klawiatury mechanicznej jest w stanie wytrzymać większą ilość kliknięć, niż jej membranowy odpowiednik. Różnice znajdziemy także na poziomie ceny sprzętu. Klawiatura membranowa jest częściej wybieranym rozwiązaniem w masowej produkcji ze względu na jej liczne zalety, wśród których znajduje się m.in. niska cena.

 

Klawiatura membranowa — wady i zalety

Do zalet klawiatur membranowych można zaliczyć dowolność wykonania, w zależności od potrzeb klienta. Można zastosować różne konfiguracje połączeń elektrycznych oraz grafikę i podświetlenie. Sprawia to, iż końcowe produkty będą spełniać wszystkie wymagania estetyczne klientów. Modele te są znacznie tańsze od mechanicznych, a do tego cieńsze, co sprawia, że nie zajmują dużo miejsca w obudowie urządzenia.

Klawiatury membranowe spełniają wiele wymagań, których nie spełniają klawiatury mechaniczne: są bardziej odporne na pracę w ciężkich warunkach, uszkodzenia mechaniczne, a także mogą być wykorzystywane w urządzeniach, które muszą być pyło i wodoszczelne. Atutem klawiatur membranowych jest przede wszystkim niski koszt, co jest istotne przy masowej produkcji. Powierzchnię i klawisze łatwo dezynfekować oraz utrzymywać w odpowiednim porządku. W przypadku dobrze wykonanych klawiaturach tego rodzaju możemy zaobserwować także mocny i wyraźny skok klawiszy, który ma wpływ na komfort użytkowania, mimo że klawiatury membranowe mogą pracować jako “nieme”.

Minusy klawiatur membranowych obejmują m.in. mniejszą wytrzymałość przycisków, konieczność stosowania znacznie większej siły, a powrót klawiszy do stanu początkowego jest wolniejszy.

Klawiatura mechaniczna — wady i zalety

Klawiaturę mechaniczną cechuje znacznie dłuższy czas używania przycisków i bardzo szybki powrót klawiszy na swoje miejsce. Aby sygnał dotarł do urządzenia potrzeba tylko niewielkiego nacisku.

Wady klawiatury mechanicznej to m.in. stosunkowo duża waga oraz znacznie większe rozmiary od klawiatury membranowej, co uniemożliwia jej zastosowanie w wielu urządzeniach. Klawiatury mechaniczne są dużo droższe oraz znacznie bardziej hałasują.

Praca w trudnych warunkach — która klawiatura sprawdzi się lepiej?

Klawiatur membranowych bez obaw można używać w urządzeniach elektronicznych oraz innych, wymagających odpowiedniego przystosowania do trudnych warunków atmosferycznych, a także mechanicznych. Sprzęt ten spełni te oczekiwania, którym nie są w stanie podołać modele mechaniczne (np. różne wymagania techniczne i eksploatacyjne). Dodatkowo będzie świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane są urządzenia odporne na szkodliwe działanie czynników chemicznych.

 

Klawiatura ta dobrze sprawdzi się do zastosowań przemysłowych, a dzięki płaskiej powierzchni łatwiej będzie utrzymać ją w czystości. Oprócz tego, że klawiatury membranowe są odporniejsze, ich produkcja jest znacznie tańsza. Ponadto, niestraszna jest im wilgoć, zarysowania oraz promieniowanie.

Podsumowanie

Do zastosowań przemysłowych oraz codziennego użytku trafniejszym wyborem jest klawiatura membranowa. Jest ona znacznie odporniejsza na promieniowanie, czynniki atmosferyczne czy nawet działania chemiczne. Nie ulega zawilgoceniu oraz nie łatwo ją zarysować. Dodatkowo można wykonać ją według indywidualnych potrzeb klienta, a do tego jest dużo tańsza, dlatego jest idealna w urządzeniach różnego rodzaju — od sprzętów do zastosowań domowych, po specjalistyczne sprzęty wykorzystywane np. w medycynie, gdzie wymaga się od nich niezawodności.

Przeczytaj również

klawiatury foliowe i klawiatury membranowe

Klawiatura jest narzędziem, które doskonale znamy i korzystamy z niego niemalże codziennie…. Więcej →

Bezpłatną wycenę otrzymasz
już w ciągu 1 h

Satysfakcja gwarantowana – każdy projekt traktujemy z najwyższym szacunkiem, uwzględniając wszystkie wymagania klientów.

Poznaj cenę i termin realizacji

  Dane osobowe przetwarzamy zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych, w tym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) („RODO”) oraz ustawie z 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 poz. 1000).

  Administrator danych osobowych. Szczegółowe informacje kontaktowe 

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka SATORI s.c., z siedzibą w Łodzi ul.Jerzego Bajana 9 .

  W sprawach dotyczących danych osobowych można się z nami kontaktować za pomocą poczty tradycyjnej pod w/w  adresem  lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem:  satori@satori.pl

  Podstawa prawna i cel przetwarzania.

  Państwa dane osobowe tj. imię i nazwisko, nazwa firmy, adres e-mail oraz numer telefonu zbierane są za pośrednictwem wypełnionych przez Państwa formularzy dostępnych w witrynie internetowej: https://www.satori.pl i są przetwarzane przez SATORI s.c w oparciu o udzieloną przez Państwa zgodę na wykorzystanie Państwa danych osobowych do kontaktu w sprawie, w której Państwo zwróciliście się do nas za pomocą w/w formularzy elektronicznych (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). Podane przez Państwa dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na pytanie, które Państwo zadaliście nam w treści formularza na naszej stronie internetowej. Podanie danych przez Państwa jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania odpowiedzi na zapytanie i ewentualnej dalszej korespondencji.

  Przekazywanie danych osobowych innym podmiotom

  SATORI s.c. może powierzyć przetwarzanie Państwa danych osobowych podmiotowi trzeciemu, w drodze umowy zawartej na piśmie, w celu realizacji usług świadczonych na rzecz SATORI s.c. współpracującym z nami agencjom PR i reklamowym oraz innym podwykonawcom.

  Państwa dane osobowe  nie są przekazywane do odbiorców w państwach trzecich, tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) lub organizacjach międzynarodowych.

  Jakie prawa przysługują Państwu w związku z powierzeniem nam danych osobowych  

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez SATORI s.c wyłącznie podczas przedstawiania odpowiedzi na Państwa zapytanie zgłoszone za pomocą formularza internetowego.

  W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo do żądania od SATORI s.c. dostępu do Państwa danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia z naszych baz danych, żądania ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz ich przenoszenia. Z powyższych uprawnień możecie Państwo skorzystać poprzez:

  kontakt e-mailowy pod adresem:  satori@satori.pl